top of page

Porota

Jarda Raušer

Hudebník od roku 1983 generační indie new wave STP (Soubor tradičního popu ). Spoluzakladatel Paláce Akropolis 1991, kde působil do roku 2006. Iniciátor řady hudebních, divadelních a multimediálních cyklů, konceptů a projektů, přehlídek které se zde dodnes realizují. Hlavní koordinátor řady mezinárodních projektů, či festivalů (EuroConnections – 10 let Move, Entermultimediale 2004) s akcentem na mezinárodní networking a český hudební festivalový export (cca. 50 hudebních skupin do různých měst EU: Dan Bárta, D. Koller, Chinaski, Monkey bussines, November 2nd, Ohm Square, atd..).

 

Externí pedagog DAMU (2000 – 2005). 2005 - 2008 Oficiální zástupce festivalu Europavox pro Českou republiku, dramaturgické doporučování každoroční účasti českých interpretů.: Toxique, Cartonnage, Southpaw, Khoiba, Sunshine, Airfare atd...

 

Pravidelný český reprezentant na řadě evropských profesionálních hudebních konferencích a diskuzích (Le printempt de Bourges, MAMa event Paris).

Hlavní poradce projektu Skutečná liga 2008 /Stream music awards (celorepubliková soutěž amatérských kapel).

 

Hudební dramaturg projektu Magic Mirros Prague 2008.

 

Jednatel nově založené společnosti Move association, s.r.o. která se koncepčně zaměřuje na rozvoj hudební mezinárodní spolupráce a produkci alternativní nemainstreemové hudební tvorby hudebně vzdělávácí činnost od roku 2007.

 

Spoluzakladetel a předseda občanského sdružení Institut modení hudby 2010.


 
Ema Dietrichová

Ema se narodila v roce 1981 do rodiny muzikanta a fotografa. Začala hrát na klavír, když jí bylo 8 let a později přešla na klasický zpěv, ve kterém se i nadále aktivně zdokonaluje. 

 

Objevila se v české alternativní hudební scéně jako zpěvačka kapely The Hookers když jí bylo 17. V roce 1999 spoluzaložila skupinu The Roe-Deer a začala skládat vlastní hudbu a psát texty. V Roe-Deer potkala kytaristu Filipa Míška, s nímž později spoluzaložila projekt Khoiba. Během šesti let s touto kapelou hrála v Berlíně jako předkapela pro The Cure, měla turné po Německu s IAMX a uspořádala koncerty ve Finsku, Švédsku, Polsku, Francii (Europavox), ale také v Maďarsku.

 

Po odchodu z Khoiby v roce 2008 se vdala a narodilo se jí miminko. To byl ten správný čas pro ni začít uvažovat o kariéře v hudební terapii. Absolvovala kurzy non-verbální komunikace a terapie těla a v roce 2010 měla možnost se zapojit jako hudební terapeut do programu Bobříci (vzdělávání pro děti s komplexními potřebami) organizovaný Dášou Herrmannovou – spoluzakladatelkou charitativní organizace Pink Crocodile. Dnes Ema pracuje ve škole Pink Crocodile (škola na plný úvazek pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami) jako hudební terapeutka a sama je ve třetím ročníku programu rodičovské terapie.

 

Vedle toho je zpěvačkou skupiny LUNO. LUNO již vydali dvě alba, dvě EP a hráli v Německu, Francii, na Slovensku a byli předkapelou pro Placebo a Hurts v Praze.


 
Antonín Kocábek

V průběhu devadesátých let stačil coby člen Sdružení Nedomysleno spoluzaložit festival Mezi Ploty, začít vysílat na Radiu 1 (kde je ke slyšení dodnes), a také se stát hudebním publicistou. Postupně přispíval nejprve externě do různých hudebních fanzinů, a později i regulérních periodik jako například Nový prostor, Telegraf, „14“, UNI, později do Babylon, Time In ap.

 

Od poloviny devadesátých let byl stálým spolupracovníkem, od roku 1999 i redaktorem měsíčníku Rock & Pop. Zároveň začal psát pro Musicserver.cz, (kde vydržel až do roku 2008), ale průběžně přispíval i na další hudební portály – i-music.cz, Čro Radium, Muzikus.cz, FreeMusic.cz, nebo Musiczone.cz. V roce 2009 se stal redaktorem kulturní rubriky Lidových novin (se kterými externě pravidelně spolupracoval už v letech 1999-2000), odkud se pak přesunul do časopisu Týden, kde v kulturním oddělení působí už pátým rokem.

 

Ve volném čase se objevil v několika amatérských hudebních skupinách, s nimiž dosud odehrál zhruba 350 koncertů a podílel se na několika nahrávkách.

 

V průběhu let byl členem porot nejrůznějších hudebních soutěží, podílel se na hudební dramaturgii několika festivalů (Babí léto v Bohnicích, Roudnice 1999 a 2000, Boskovice) a několik jich i uváděl.

 

Zároveň je stále ke slyšení na pražském Radiu 1 - 91.9FM. Krom pravidelných vysílacích bloků tu spolupřipravuje československou hitparádu Velká sedma a podílí se i na pořadu Inclubátor, kde prostřednictvím rozhovorů s hosty představuje aktuální novinky tuzemské scény.

 

Je autorem knižní biografie Visací zámek: Zamklej na třicet západů.


 
Jiří Paška /
Ecson Waldes

Award winning producer, mix & mastering engineer.

 

Majitelem studia Biotech je vyhledávaný zvukový inženýr a producent Jiří Paška (aka Ecson Waldes), který za svou práci získal řadu prestižních ocenění, jako například cenu akademie populární hudby Anděl, Ultram:x, Dance Awards, či mezinárodní Clavia Competition. Ve své studiové práci se specializuje na hudbu progresivních kapel, které hledají kvalitní silný zvuk a současné trendy pro svá alba ve stylech rock, elektro a pop. Na velké části alb se kromě mixáže a masteringu současně podílí i jako hudební producent.

 

Biotech Studio je moderní nahrávací a masteringové studio s 10ti letou historií. Nabízí kompletní služby zpracování zvuku v nejvyšší kvalitě a to od nahrávání, hudební produkce až po mix, mastering a výrobu zakázkové hudby. Vysoké kvality je dosaženo kombinací 10ti letých zkušeností v oboru a špičkové analogové a digitální Hi-End techniky. Studio spolupracuje se špičkou české i zahraniční hudební scény jako je například J.A.R., Support Lesbiens, David Koller, Mandrage, Clou, Ewa Farna, Dara Rolins, Kryštof… apod. Kreativity, současné trendy a moderní zvuk charakterizují možnosti, které vám nabízí profesionální tým studia Biotech.

 

www.biotech-studio.com

 

 


 
bottom of page